Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Informace o provozní době sběrných dvorů a likvidaci pneumatik

Poslední změna: Čtvrtek 07.03.2019 16:44

V dubnu opět přejdou sběrné dvory v Ostravě na letní provoz. Čtyři největší sběrné dvory v Kunčicích, Přívoze, Porubě a Zábřehu budou od dubna do konce října otevřeny každodenně od 8 do 20 hodin, a to včetně víkendů.

 

Na rozdíl od předchozích let se však změní letní provozní doba sběrných dvorů v Mariánských Horách, Martinově, Radvanicích a Slezské Ostravě. Zatímco dříve byly tyto sběrné dvory v pracovní dny přes léto otevřeny od 10 do 20 hodin, nově to bude od 9 do 19 hodin. Sobotní provoz zůstává stejný – od 8 do 14 hodin.

Podobným způsobem se zavírací doba v létě posune i ve sběrných dvorech v Krásném Poli, Proskovicích a Staré Bělé. Ve středy a v pátky budou v provozu od 14 do 19 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin.

Celoročně beze změn je otevřen sběrný dvůr v Polance nad Odrou, a to ve středu a pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin.

Občané Ostravy mohou využívat kterýkoli z uvedených 12 sběrných dvorů (i v jiném městském obvodu, než sami bydlí). Sběrné dvory v Ostravě však nejsou určeny pro odpad od firem ani pro mimoostravské domácnosti.

Jednodušší je nechat pneumatiky v pneuservisu

Šetřete svůj čas a námahu, nepřidělávejte si starosti. Nechávejte ojeté pneumatiky přímo v pneuservisu. Tímto pravidlem se sice řídí většina řidičů, ale někteří z nich mění pneumatiky svépomocí a ty ojeté pak odvážejí do sběrných dvorů.

Přitom v České republice už dlouho funguje bezplatný zpětný odběr pneumatik. Jinak řečeno, za likvidaci pneumatik platí kupující už v rámci jejich pořizovací ceny, takže si s nimi nemusí po ojetí dělat starosti. Přirozeným místem sběru pneumatik je místo jejich prodeje, tedy pneuservis nebo autoservis, kde je pak majitel může nechat bezplatně. Jen v Ostravě je přes 50 takových odběrných míst. Systém zpětného odběru pneumatik zajišťuje v České republice od roku 2016 kolektivní systém Eltma. Pneumatiky jsou sváženy ke zpracovatelům a podrcený materiál je následně využíván například na sportovištích nebo při výrobě tlumicích podložek, případně se z pneumatik vyrábějí alternativní paliva.

Sběrné dvory v Ostravě nejsou místy zpětného odběru pneumatik, a tak bylo rozhodnuto, že město už nebude na odběr pneumatik doplácet. Od července se proto připravuje zpoplatnění příjmu pneumatik ve všech sběrných dvorech OZO Ostrava.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Úřad městského obvodu Michálkovice
Československé armády 325/106
715 00 Ostrava-Michálkovice


Úřední hodiny »